راهنمای سایز بندی لباس زنانه

راهنمای سایز بندی لباس زنانه

توسط شی بای در 20 آذر 1398

چطور سایز مدل های مختلف لباس زنانه را مناسب برای خودتان را پیدا کنید؟

 جدول سایز بندی لباس زنانه

زمانی که به طور دقیق سایز تان را بدانید به آسانی با صرف مدت زمان کمتر می توانید خرید کنید.

از همه مهمتر دانستن سایز دقیق در خرید های اینترنتی جزو الزاماتی است که از به وجود آمدن مشکلات بعدی جلوگیری می کند . در این بخش سعی داریم ارائه ی اطلاعات مفید را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش انتخاب سایز لباس زنانه
آموزش انتخاب سایز لباس زنانه


برای اندازه گیری سایز بدن استانداردی  موجود است و متدهای مختلفی از جمله روش متریک و گرلاوین در دسترس می باشد. در ایران بیشتر از سایر متدها، دو متد یاد شده از توجه بیشتری برخوردار است.

جدول سایزبندی لباس زنانه متد گرلاوین

برای دستیابی به سایز دقیق باید:

  • دور کمر
  • دور باسن
  • البته دور کمر

در بانوان به طور دقیق باید اندازه گیری شود تا سایزبندی بی نقص به وجود آید.

اگر چه امروزه متدهای مختلفی و البته کاملتری نسبت به متد گرلاوین در دسترس است ولی شاهد کارایی آنها نیز هستیم. در نظر داشته باشید باید دوخت و برند نوع لباس خریداری شده نیز مورد ارزیابی قرار گیرد زیرا در برخی مواقع سایزM   یاد شده بر روی لباس خریداری شده از یک برند خارجی ممکن است با سایز L متدهای به کار رفته ی ایرانی مطابق باشد. ابزار اندازه گیری سایز نیز خوشبختانه موجود است به آسانی می توانید اندازه های دقیق خواسته شده را وارد کنید و سایز بدنتان را به دست آورید. استفاده از این ابزارها نیز می تواند گزینه ی مفیدی باشد.

جدول راهنمای سایز لباس زنانه
جدول راهنمای سایز لباس زنانه

  جدول سایزبندی لباس زنانه به روش متریک

هر کشوری سایزبندی خاص خود را دارد اگر چه سایز بندی به روش متریک در گذشته از محبوبیت بالایی برخوردار بوده ولی امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا این متد با در نظر گرفتن آناتومی افراد کشورهای خارجی که اغلب قد بلند با دست های کشیده هستند به دست آمده است.

جدول سایزبندی لباس دخترانه

سایزبندی لباس دخترانه نیز باید با در نظر گرفتن اندازه های دقیق صورت گیرد.

پیشنهاد ما این است که اندازه های لازم برای تعیین سایزتان را به روز کنید به طوری که هر چند ماه اندازه گیری جدید انجام دهید زیرا ممکن است کاهش یا افزایش وزن داشته باشید و این امر به طور ویژه  سایز بدنتان را تحت کنترل قرار دهد. از آنجا که سایز بالا تنه . پایین تنه برای خانم ها می تواند متفاوت باشد جداگانه آنها را به دست آورید. اندازه دور سینه و اندازه دور کمر برای اندازه گیری سایز پایین تنه  و خرید بلوز، شومیز و تونیک و اندازه دور باسن، قد و دور کمر را برای اندازه گیری سایز پایین تنه در نظر بگیرید.

    جدول سایز پیراهن زنانه

برای به دست آوردن سایز دقیق برای پیراهن زنانه به اندازه‌هاي دور سینه، دور کمر، ارتفاع بالاتنه نیاز است روش اندازه گیری به صورت زیر است:

دور کمر: بازوها را در طرفین بدن آرام قرار دهید و  کوچک‌ترین بخش کمر را ابتدا اندازه گیری کنید. متر باید موازی با زمین قرا بگیرد  

دور سینه: دراندازه‌گیری دور سینه، متر را به صورت موازی با زمین روی برجسته‌ترین بخش سر سینه قرار داده شود

طول لباس: اندازه‌گیری قد لباس نیز، از بالاترین قسمت شانه تا پایین قد لباس اندازه گیری شود

حال می توانید با مقایسه ی اندازه های یاد شده در جدول زیر با تقریب بهتری اندازه ی سایز خود را به دست آورید. 

راهنمای انتخاب سایز لباس زنانه
راهنمای انتخاب سایز لباس زنانه

0 نظر
نظر بدهید
بازگشت به بالا