ست کردن مانتو آبی کاربنی مخصوص شیک پوش ها!

ست کردن مانتو آبی کاربنی مخصوص شیک پوش ها!

توسط شی بای در 10 آذر 1398

آموزش ست کردن مانتو مخصوص عاشقان رنگ آبی کاربنی!

"رنگ ها و سلیقه ها قابل بحث نیستند“.

شاید این جمله را شنیده باشید، شاید هم نه! اما در هر دو صورت این جمله نشان می دهد که می توانید هر رنگی که دوست دارید بپوشید و سلیقه ی شما در ترکیب رنگ ها در لباس پوشیدن هر چه که باشد قابل احترام است. گرچه این موضوع اهمیت ست کردن اصولی لباس را زیر سوال نمی برد، شما هر چه با اصول ترکیب رنگ ها بیشتر آشنا باشید می توانید ظاهری شیک و جذاب برای خودتان بسازید.

در مورد ترکیب رنگ ها می توان مقاله های زیادی نوشت و ساعت ها بی وقفه صحبت کرد، اما رنگی که در این نوشته قصد داریم پیرامون آن صحبت کنیم رنگ به شدت زیبای آبی کاربنی است. پس اگر می خواهید بدانید ست کردن مانتو آبی کاربنی و یا ست کردن رنگ آبی کاربنی از چه اصولی پیروی می کند،‌ما را تا انتهای این نوشته همراهی کنید.

مختصری در مورد رنگ ها

در ابتدا شاید بد نباشد چند اصل کلی در مورد رنگ ها را بدانید. البته اگر حوصله ی بحث های تخصصی تر را ندارید و یک راست می خواهید اصول ست کردن مانتو آبی کاربنی را بدانید این بخش را نادیده بگیرد. در هر صورت، هر رنگ فارغ از اینکه چه رنگی است، دارای یک جایگاه در چرخه ی رنگهاست و در محلی که قرار دارد با رنگ های دیگر در ارتباط است. به تصویر زیر دقت کنید:

چرخه رنگ یا دایره رنگ ایتن

همانطور که می بینید هر رنگ(یا گروه رنگی) در مجاورت دو رنگ دیگر و در روبروی یک رنگ دیگر قرار دارد.دقیقا همین موضوع که چه رنگی در کنار چه رنگی یا روبروی چه رنگی قرار دارد به شما در ست کردن لباسهایتان الهام می بخشد. مثلا در تصویر بالا رنگ زرد با رنگ بنفش و همچنین رنگ زرد با رنگ های سبز و ترکیب سبز و زرد می تواند در لباس پوشیدن مورد استفاده قرار بگیرد. تصویر زیر انواع ارتباط رنگ ها را با یکدیگر نشان می دهد:

پیدا کردن رنگ های هم خانواده و مکمل در دایره ایتن

به ترتیب از سمت چپ بالا خط های سیاه رنگ شکل هایی به ترتیب زیر تشکیل می دهند:

  1. رنگ های مکمل
  2. رنگ های مشابه
  3. رنگ های سه گانه
  4. تقسیم مکمل
  5. رنگ های چهارگانه

احتمالا متوجه شده اید که رنگ هایی که در رئوس شکل های بالا قرار دارند با یکدیگر هماهنگ و مناسب ست کردن هستند. آنچه که در مورد رنگ ها در این مقاله نوشتیم بسیار کلی و مختصر است.البته توضیح مفصل این نکات در حوصله ی این متن نمی گنجد، اما با توضیحاتی که داده شد متوجه می شوید که در ست کردن لباس هایتان بر اساس چرخه ی رنگ باید چگونه رنگ ها را انتخاب و متناسب ست کنید.

شاید بپرسید دانستن این نکات برای ست کردن لباس ضروری است؟ همانطور که در بند اول قید کردیم هر چه اطلاعاتتان در زمینه ی رنگ ها قوی تر باشد، ست های زیباتری می سازید. هدف از یادگیری اصول ست کردن چیست؟ شیک پوشی و منحصربفرد بودن. آشنایی با رنگ ها و خاصیت آنها شما را به این هدف نزدیک و نزدیک تر می کند. مثلا در همین چرخه های رنگ بالا، رنگ آبی کاربنی را پیدا کنید، حال بر اساس 5 حالتی که نام بردیم، رنگ های مناسب ست آبی کاربنی را انتخاب کنید. حالا که اطلاعاتی در مورد رنگ ها به دست آوردیم به موضوع اصلیمان برمی گردیم: اصول ست کردن مانتو آبی کاربنی.

رنگ آبی کاربنی و ست کردن آن

کت و دامن مجلسی زنانه آبی کاربنی

کمتر کسی را پیدا می کنید که به این رنگ جذاب با بی تفاوتی نگاه کند. کافیست همین امروز مانتوی آبی نفتی یا کفش آبی نفتی یا حتی روسری آبی نفتی خود را به سر کنید تا ببینید که همه ی نگاه ها به سمت شما جذب می شود. به نسبتی که یک رنگ خاص و جذاب باشد، ست کردن و در واقع ترکیب سایر رنگ ها با آن دشوار تر است. در واقع یک اشتباه در انتخاب رنگ برای سایر لباسهایتان می تواند رنگ جذاب آبی نفتی را به کلی نابود کند. پس اگر حساسیت موضوع را به خوبی درک کرده اید بیایید نگاهی به این رنگ در انواع لباس ها بیندازیم:

ست شلوار سفید و کفش پاشنه بلند زنانه آبی کاربنی

کیف مجلسی زنانه آبی کاربنی

کت و شلوار مجلسی زنانه آبی کاربنی

البته تمرکز ما بر روی ست مانتو آبی کاربنی است، اما نکات گفته شده را می توانید برای هر ستی که قسمتی از آن آبی کاربنی است استفاده کنید.حال به بررسی آبی کاربنی با رنگ های مختلف می پردازیم.

ترکیب آبی کاربنی و زرد

هر آنچه از جذابیت و زیبایی در یک ست لباس می خواهید در این ترکیب رنگ پیدا می شود. ترکیب مانتو آبی کاربنی با رنگ های زرد و خردلی یک ست جسورانه برای خانم های خوش پوش و البته کمی شجاع است. از ویژگی های این ست داشتن هیجان و نشاطی است که به دیگران منتقل می کنید. در ادامه چند عکس با ترکیب آبی کاربنی و زرد را مشاهده کنید:

ست مانتو آبی کاربنی و روسری زرد

این ترکیب رنگ همانطور که گفته شد ترکیب متداولی نیست. یعنی حتی اگر در جشنی شرکت کنید که تم آن آبی نفتی باشد، کمتر کسی جرئت می کند آن را با رنگ زرد ترکیب کند. پس با انتخاب رنگ زرد در کنار مانتو آبی نفتی خود می توانید در جمع بدرخشید و توانایی ست کردن خود را به رخ بکشید.این ترکیب در کنار جذاب بودن به شدت حس لوکس بودن را به اطرافیان القا می کند. پس اگر شخصیت شما از چنین فضایی تبعیت می کند، لباس های آبی کاربنی خود را حتما با رنگ زرد ست کنید.

مدل روسری جدید زنانه آبی کاربنی

در کنار این ست می توانید از آکسسوارهای طلایی رنگ نیز با خیال راحت استفاده کنید. البته دقت کنید در هیچ ترکیب رنگی و ستی افراط جایز نیست و شما را به سرعت از جایگاه یک فرد شیک پوش دور می کند.

مانتو آبی کاربنی و سفید

در برخورد با آبی کاربنی اگر بخواهیم یک ست مطمئن و در عین حال شیک داشته باشیم، رنگ سفید یک انتخاب خوب برای ما خواهد بود. جلوه ی مانتوی آبی کاربنی یا هر قطعه ی کاربنی دیگر در کنار رنگ سفید بی نظیر است. تصاویر زیر را به دقت نگاه کنید:

مدل مانتو جدید زنانه آبی کاربنی

ست مانتو زنانه آبی کاربنی

مدل مانتو زنانه آبی کاربنی

همانطور که می بینید ترکیب این دو رنگ چشم نواز است. سفید نماد پاکی و طراوت است و همیشه طرفداران خود را دارد. ترکیب این رنگ در کنار رنگ خاصی مانند آبی کاربنی جلوه ی تیپ و استایل شما را دو چندان می کند.

مدل دامن جدید زنانه آبی کاربنی

شاید فکر کنید ترکیب آبی کاربنی و سفید ترکیب روتینی باشد و به فکر همه برسد. حق با شماست. اگر می خواهید حتما از رنگ سفید در کنار آبی کاربنی استفاده کنید چرا پارچه های سفید رنگ اما طرحدار را انتخاب نمی کنید؟ به تصویر زیر نگاه کنید:

یک پالتوی آبی نفتی زیبا با دامنی سفید رنگ اما با طرح های خالدار در کنار هم ترکیب زیبایی را تشکیل داده اند. این ظاهر خانمی شاد و آشنا با مد روز است که البته با قواعد شیک پوشی کاملا آشناست.

به همین سادگی با ترکیب رنگ آبی کاربنی و سفید ظاهری با اعتماد به نفس بسازید. از این ترکیب می توانید در جاهای رسمی نیز با اطمینان کافی استفاده کنید.

آبی کاربنی و زرد و سفید

ست رنگی آبی کاربنی و زرد و سفید

می خواهید مرزهای جذابیت را جابجا کنید؟ البته که می خواهید! به سادگی دو مورد بالا را ترکیب کنید. ترکیب آبی کاربنی و زرد و سفید دگیر حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد. ست مانتوی آبی کاربنی با شلوار سفید و کیف و روسری زرد قطعا شما را به شیک پوش ترین فرد جمع تبدیل می کند:

ست مانتو آبی کاربنی و روسری

البته این ترکیب رنگ به مانتو محدود نمی شود. شما می توانید از این ترکیب رنگ برای تمام ست های خانگی، لباس جشن ها و مهمانی هایتان به راحتی استفاده کنید، تصاویر زیر چند نمونه از این ترکیب جذاب را نشان می دهند:

ست رنگی آبی کاربنی و زرد و سفید

ست رنگی آبی کاربنی و زرد و سفید

آبی کاربنی و مشکی

رنگ مشکی بی شک از اولین انتخاب های همه ی افراد است. اما آیا به ترکیب رنگ آبی کاربنی و مشکی فکر کرده اید؟ اگر جز آن دسته از خانم ها باشید که علاقه دارند ظاهری جدی و با اعتماد به نفس داشته باشند از ترکیب این دو رنگ غافل نشوید.

این نوع از ست کردن مانتو آبی کاربنی یا سایر اقلام کاربنی با رنگ مشکی مانند ترکیب این رنگ با سفید تقریبا متداول تر است. پس اگر می خواهید با ترکیب این دو رنگ در جمع بدرخشید، توصیه ی ما اضافه کردن رنگ های بیشتری به ترکیب لباسهایتان است. دو بخش بعدی به همین موضوع اختصاص داد. در ادامه ترکیب های بیشتر از آبی کاربنی و مشکی را در تصاویر می بینید:

ست مانتو آبی کاربنی و مشکی

ست مانتو آبی کاربنی و مشکی

ست دامن آبی کاربنی و مانتو مشکی

آبی کاربنی، ‌مشکی و سفید و خاکستری

ست آبی کاربنی، مانتو، سفید و خاکستری

ترکیب آبی کاربنی و سفید را بررسی کردیم. همچنین ترکیب های مشکی و آبی کاربنی را نیز دیدیم. آیا ترکیب این سه رنگ ممکن است؟ البته که هیچ چیز غیر ممکن نیست. بعلاه اینکه چنین ترکیبی به شدت خاص است. می دانید که رنگ سفید و مشکی متضاد هم هستند و تضاد ها همیشه جذاب بوده اند. حال به این ترکیب پرطرفدار یک رنگ خاص مانند آبی کاربنی و یک رنگ خنثی یعنی خاکستری را اضافه می کنیم، نتیجه حتما بسیار زیبا خواهد بود. به تصاویر زیر نگاه کنید:

ست بلوز و شلوار زنانه آبی کاربنی و مشکی

ست مانتو و شلوار آبی کاربنی و خاسکتری

ست بلوار و شلوار زنانه آبی کاربنی و مشکی

ست مانتو مجلسی آبی کاربنی و شلوار

استفاده از آکسسوری های نقره ای رنگ برای این ترکیب به شرط رعایت اعتدال توصیه می شود.

ست کردن مانتوی آبی کاربنی

همانطور که می بینید خلاقیت در استفاده از رنگ ها برای ترکیب با مانتوی آبی کاربنی زیاد و از قضا همگی شیک و جذاب هستند. رنگ آبی کاربنی علاوه بر حس اعتماد به نفس، آرامش و اعتبار را به اطرافیانتان القا می کند. از این رو استفاده از این رنگ در ست های شما دقت بسیاری می طلبد. دقت کنید که در هر مورد از ترکیب هایی که گفته شد، رنگ هایی با چند تن تیره تر یا روشن تر نیز می توانند در ست ها استفاده شوند.

یک نکته ی جالب!

مقاله ی ست کردن مانتوی آبی کاربنی در این نقطه به پایان رسید، اما اگر به دنیای رنگ ها علاقه دارید این چند نکته را در مورد آبی کاربنی بدانید. معادل انگلیسی آبی کاربنی navy blue است و علت نامگذاری آن هم این بوده که در گذشته رنگ یونیفرم ارتش نیروی دریایی سلطنتی انگلیسی به همین رنگ بوده است. جالب است بدانید که 9 رنگ آبی وجود دارد که همگی آبی کاربنی خوانده می شوند.عکس زیر این 9 رنگ را نشان می دهد:

ست رنگ های آبی برای مانتو و مانتو مجلسی و شلوار

سخن پایانی

در انتها ذکر یک نکته ضروری به نظر می رسد:

علیرغم اینکه ترکیب رنگ های معرفی شده برای ترکیب با رنگ آبی کاربنی توصیه شده اند، اما استفاده از آنها به شرایط دیگری نیز بستگی دارد. قد و سایز شما، رنگ پوستتان از ویژگی های ظاهری، محیطی که قرار است در آن از این ست ها استفاده کنید، شرایط آب و هوایی، هماهنگی جنس پارچه ها و آکسسوری هایی که به کار می برید، همگی در شیک پوشی شما تاثیر مستقیم می گذارند.

این موضوع برای تمامی رنگ ها و ست ها صادق است. شاید تصور کنید توجه به تمامی این نکات در ابتدای کار دشوار باشد، اما به مرور و با بالابردن آگاهیتان و البته تجربه می توانید با اطمینان در مسیر شیک پوشی قدم بردارید.در انتها امیدواریم نکات ذکر شده در این نوشته به شما در ساختن ست های زیبا کمک کند. اگر در رابطه با این رنگ تجربه ای دارید که ممکن است به تکمیل نوشته کمک کند، لطفا در بخش نظرات با ما همراه باشید.

0 نظر
نظر بدهید
بازگشت به بالا