از سیر تا پیاز در مورد پوشیدن شلوارهای دمپا گشاد
21 اسفند

از سیر تا پیاز در مورد پوشیدن شلوارهای دمپا گشاد

حتما شما هم تا به حال با نام شلوارهای دمپا گشاد آشنا شده‌اید و بسیاری از ما هم حداقل یکی از این مدل شلوار‌ها را تا به حال حتی برای تجربه هم که شده باشد، خریداری کرده‌ایم.

در این مطلب قصد داریم که به صورت خلاصه از سیر تا پیاز این مدل شلوار ها را بررسی نماییم.

استفاده از شلوارهای دمپا گشاد که در کشورهای غربی به عنوان شلوارهای "ناقوسی" یا "شیپوری" معروف‌اند، چند سالی هست که مجددا روی بورس افتاده و طرفداران زیادی هم برای خود پیدا کرده است.

این مدل شلوار ها قدمت ۲۰۰ ساله ای دارند و بیشترین زمانی که مورد استقبال قرار گرفته اند در دهه ٧٠ ميلادی بین اقشار مختلف جامعه خصوصا قشر جوان بود.

شلوار دمپا گشاد دقیقا چیست؟

شلوار دمپا گشاد به گروهی از انواع مدل شلوارهای زنانه گفته می‌شود که قسمت انتهایی آن‌ها که به اصطلاح عام پاچه نیز نامیده می‌شود، به جای پیروی از الگوی همیشگی، به صورت غیر عادی و زیاد گشاد می‌شود و تا انتهای شلوار این فرم را ادامه می‌دهد.

از آن‌جایی که این مدل شلوار ظاهری کلاسیک دارد، بهترین نحوه استفاده از آن‌ها به صورتی است که با سایر اجزای ست لباستان، یک استایل کلاسیک خلق کند.

مانند استفاده از کفش های لژدار و یا کت های جین.

البته طبیعی است که این شلوارها لزوما نباید ستی کلاسیک برای شما بسازند و همه چیز در درجه اول به سلیقه و نوع نگاه شما برمی‌گردد.

شلوار دمپا گشاد مناسب چه نوع استفاده‌هایی است؟

در درجه اول این شلوارها تاکید زیادی روی کشیدگی بدن شما خواهند کرد.

به همین دلیل اگر دوست دارید تا قد خود را بلند تر از اندازه واقعی خودش نشان دهید، این مدل شلوار های کاملا مناسب شما هستند.

همین طور به دلیل طراحی متفاوتی که با بیشتر انواع دیگر شلوار ها دارند، به روحیه شما انرژی و جنب و جوش بیشتری در نگاه دیگران می‌دهند.

و در نهایت نیز به این دلیل که این شلوار ها در قسمت انتهایی خود فرم بدن شما را متفاوت نشان می‌دهند، مناسب افرادی با فرم بدن های یکنواخت مانند مستطیلی شکل خواهد بود.

چرا که به آن انحنای خوبی خواهد بخشید.

نکات مهم برای خرید شلوار دمپاگشاد

اگر قصد خرید شلوار دمپاگشاد دارید، حتما به قد آن‌ها توجه کنید.

این شلوار ها را باید بلندتر از میزان همیشگی قدی که برای شلوارهای خود در نظر می‌گرفتید تهیه کنید.

اما تا این حد که کمی پایین تر از مچ پا قرار گیرند ؛ چرا که به سرعت در مواجه با آلودگی های خیابان و فعالیت های روزانه کثیف خواهند شد.

این استایل شلوار به شرط اینکه نوع دمپا مناسب انتخاب شود تقریباً برای هر قد و هیکلی مناسب است، چرا شما را بلندتر نشان می دهند و انحنای مناسبی نیز به شما می‌بخشند.

کسانی که قد کوتاه دارند از شلوارهای دمپا گشاد با فاق بلند و تنگ استفاده کنند. در این حالت پای آنان کشیده‌تر و قد آن‌ها به مراتب بلند‌تر دیده می‌شود.

همین طور می‌توانند شلوار دمپا گشاد را با کفش پاشنه بلند بپوشند. این کار مجددا به بلندی قد آن‌ها تاکید می‌کند.

توجه داشته باشید که با شلوار دمپاگشاد شلخته به نظر نرسید!

قد شلوار نباید خیلی بلند باشد طوری که پاچه روی زمین کشیده شود . چرا که باعث می‌شود کوتاه و شلخته و نامرتب به نظر برسید.

بهتر است جنس پاچه شلوار ضخیم و محکم باشد نه خیلی نازک و شل، به همین دلیل عموما زیباترین شلوارهای دمپا گشاد از جنس جین تهیه می‌شوند.

دقت کنید که کمر شلوار دمپا گشاد حتما باید تنگ باشد و به کمر شما بچسبد. اگر کمر شلوار آزاد باشد، مدل خوبی در تن شما نخواهد داشت.

بهتر است در هنگام پوشیدن شلوار های دمپا گشاد، در بالاتنه از لباس های خیلی گشاد و آزاد استفاده نکنید. چرا که یک پیراهن گشاد با شلوار جین جذب زیبا به نظر می‌آید اما بلوز گشاد در کنار یه شلوار گشاد اصلا جلوه زیبایی نخواهد داشت.

ست کردن شلوار دمپاگشاد با مانتو

در نهایت هم توجه داشته باشید که بهتر از مانتویی كه درست به اندازه تن شما و كمر تنگ داشته باشه استفاده كنيد، قد مانتو را تا زانو در نظر بگیرید تا پاچه شلوار هم دیده شود.

همچنین اگر قد مانتو تان را به اندازه تا کنار زانو انتخاب کنید، شلوار دمپاگشاد شما فرصت بیشتری برای بهتر دیده شدن خواهد داشت و در نتیجه به زیبایی استایل شما کمک زیادی خواهد کرد.

نظر کاربران