راهنمای انتخاب مانتو مناسب برای جلسه مصاحبه کاری
15 اسفند

راهنمای انتخاب مانتو مناسب برای جلسه مصاحبه کاری

اگر به هر دلیلی می‌خواهید شغل جدیدی را برای خود‌تان انتخاب کنید و به همین دلیل باید در چند روز آینده در یک جلسه مصاحبه کاری شرکت نمایید، شاید بهتر باشد که قبل از اینکه صرفا یک دست مانتو را از کمد لباس‌تان بردارید، دوباره درباره نکاتی که ممکن است از نظر پنهان شوند فکر کنید.

به همین دلیل در این مطلب نکاتی را که کمتر کسی قبل از شرکت در یک جلسه مصاحبه کاری درباره مدل مانتو اش به آن توجه می‌کند را بررسی خواهیم کرد.

البته توجه داشته باشید که تمامی این نکات پیشنهادی نسبی هستند و با توجه به محیطی که می‌خواهید در آن‌جا مشغول به فعالیت شوید متفاوت‌اند.

اما چون درصد بسیار زیادی از موارد ممکن را شامل می‌شوند، توجه به آن‌ها را پیشنهاد می‌کنیم:

مدل مانتو زنانه انتخابی نباید تجملاتی و پر زرق و برق باشد.

خاطرم هست که یک بار و در یک مصاحبه کاری،‌فرد رو به رویم با یک استایل کاملا تجملاتی و کیف مارک وارد شد. کیفش را به گونه‌ای روی میز قرار داد که مارک آن برای مصاحبه کننده که همکار من بود به خوبی مشخص باشد. نتیجه مصاحبه هم کاملا مشخص بود…. با او همکاری صورت نگرفت.

مهم است که در جلسه مصاحبه کاری خودتان باشید! به دیگران نشان دهید که امادگی پذیرش حرف های همکاران‌تان را دارید و از همه مهمتر این‌که خودتان را در جایگاهی ویژه نسبت به دیگران نمی‌پندارید.

اما هنگامی که در نهایت تشریفات و زیبایی خیره کننده استایل و ست لباس‌تان وارد اولین جلسه مصاحبه کاری شوید، تصویری کاملا معکوس نکته فوق از خودتان می‌سازید!

ممکن از فرد روبه رویتان فکر کند که با کسی طرف شده که به این راحتی ها کسی را هم اندازه خودش نمی‌بیند و ختی چندان دست به آچار و کاری نیست! و فقط دوست دارد که بر دیگران نظارت کند!

پس تا جایی که برایتان امکان دارد، از ریخت و پاش و تجملاتی لباس پوشیدن در جلسه مصاحبه کاری دوری کنید.

مانتو تان را با توجه به شغلی که خواستارش هستید انتخاب نمایید.

می‌خواهید برای گرفتن چه شغلی مصاحبه کنید؟ شغلی خلاقانه است یا پر جنب‌و جوش؟

برای ان شغل باید به تنهایی کاری را انجام دهید یا نیازمند مهارت های گروهی است؟

قرا است که روی چیزی پر اهمیت و جدی کار کنید یا بیشتر دورهمی مانند است؟

به همین صورت، از خودتان بپرسید که اگر قرار بود یک لباس بتواند کاری گروهی انجام دهد و با دیگران حسابی بجوشد به رنگ و مدلی در می‌آمد؟

به نظر خود من که رنگی روشن و پر انرژی و با ریزه کاری های بامزه!

با این کار می‌توانید احساس نهفته در انواع مدل های مانتو را پیدا کنید و با توجه به آن شغل و شرایطش، دست به انتخاب بزنید.

مطمئن باشید که با رعایت این نکته، تاثیری متفاوت را خواهید گذاشت.

رسمی بودن مدل مانتو را از یاد نبرید.

درست است که می ‌خواهید در شغلی کار کنید که باید بمب انرژی باشید!

اما فراموش نکنید که جلسه اولی است که می‌خواهید همکارانتان را ببینید و نباید در نظر آنان فردی شلخته یا بودن ملاحظه طبقه بندی شوید.

اینکه مانتوتان در کنار ویژگی های دیگر،‌کمی هم رسمی باشد،‌می‌تواند دل آن‌ها را قرص کند که شما واقعا شخصی کاری،‌ و با ویژگی های مورد نظر برای پذیرفتن آن سمت شغلی هستید.

نظر کاربران