راهنمای انتخاب مانتو برای فرم بدن ساعت شنی
18 اسفند

راهنمای انتخاب مانتو برای فرم بدن ساعت شنی

فرم های مختلف بدن هر کدام شرایط خاصی برای لباس پوشیدن دارند.

ما می‌توانید بدون توجه به آن‌ها،‌ لباسی را که صرفا چشم ما را گرفته تهیه کنیم و هر از چند گاهی دو دل شویم که چرا آن‌طور که باید این لباس به من نمی‌آید؟

و یا با توجه به فرم بدن خودمان و شناخت درست آن اقدام لباسی بخریم و این حس را تجربه کنیم که انگار این لباس را دقیقا برای من دوخته‌اند!

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم که نکات خرید مانتو زنانه و دخترانه را که پر مصرف ترین لباس زنانه است را با توجه به این فرم بدن، یعنی فرم بدن ساعت شنی بررسی نماییم.

فرم بدن ساعت شنی چیست؟

اندازه های دور شانه، دور کمر و دور باسن هر فردی مشخص می‌کند بدن او متعلق به کدام فرم از فرم های بدن است.

پس از این‌که این اندازه ها را به کمک یک متر خیاطی مشخص کردید، اگر تقریبا پهنای شانه ها و دور باسن به یک اندازه بودند و اندازه دور کمر از آن‌ها کمتر بود، یعنی با فرم ساعت شنی مواجه هستیم!

این فرم بدن به فرم ورزشکاری نیز معروف است.

چرا که در ذهن دیگران، بدنی به این شکل یعنی شانه های ورزیده و شکمی بدون چربی که از اثرات ورزش مدام است.

البته همان طور که در مطالب قبلی نیز گفتیم، فرم بدن بیشتر از آن‌که به ورزش و رژیم های غذایی وابسته باشد، به ژنتیک ما مربوط است.

اما چون معمولا ورزشکار ها به این فرم بدن می‌رسند، لذا فرم ساعت شنی به ورزشکاری نیز شناخته می‌شود.

نکات قوت و ضعف فرم بدن ساعت شنی چیست؟

این فرم بدن از انحناهای بدنی بسیار خوبی برخوردار است و خط کمر هم در این گروه به خوبی مشخص است.

به همین دلیل بهترین کار برای درست نشاندن لباس روی بدن در این‌جا، تاکید روی این انحنا‌های ذاتی خواهد بود.

از طرف دیگر توجه داشته باشید که تنها کمی اغراق در پهن تر نشان دادن سرشانه ها و دور باسن، نه تنها زیبایی جدیدی به ما اضافه نمی‌کند، بلکه به شدت از تناسب آن کاسته و بدن را بی‌تناسب نشان می‌دهد.

لذا استفاده از مانتوهایی که روی شانه ها تاکید دارند( مانند مانتو هایی که از اپل یا امثال آن استفاده می‌کنند) برای این گروه از بدن ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

نکات جالب ست کردن و خرید مانتو برای فرم بدن ساعت شنی

توجه کنید که این فرم از بدن می‌تواند روی لاغری خود نیز تاکید داشته باشد.

چرا که به دلیل کم تر نشان داده شدن دور کمر در کنار شانه ها ، این حس تناسب به خوبی به دیگران قابل انتقال بوده و با توجه به آن می توان به سادگی لباس های مورد علاقه خود را استفاده کنید.

در واقع این فرم بدن در بین تمامی فرم های دیگر کمترین محدودیت را برای پوشیدن مدل لباس های مختلف دارد و در هر مدل مانتویی می‌تواند بدرخشد.

اما توجه داشته باشید که در این جا نباید خیلی روی کشیده نشان دادن بدنتان اغراق کنید.

نحوه تراکم بدن های ساعت شنی به خودی خود کشیده هستند و این اصرار ما بر کشیده‌تر کردن آن می‌تواند مجددا منجر به از دست رفتن این تناسب شود.

به همین دلیل، توصیه می‌کنیم که از شوار هایی کوتاه تر مانند ۹۰ استفاده نکنید، ممکن است که این مدل شلوار ها باعث بلندتر نشان دادن شما شوند، اما همان اندازه هم تناسب را از بین خواهند برد.

نظر کاربران