با لباس مجلسی کوتاه چی بپوشیم؟

با لباس مجلسی کوتاه چی بپوشیم؟

توسط شی بای در 29 آبان 1398

آموزش ست لباس مجلسی کوتاه زنانه

با لباس مجلسی کوتاه چی بپوشم

لباس مجلسی برای مراسم های رسمی ومهمانی های دوستانه مثل تولدها وعروسی ها و حتی مهمانی های کاری مورد استفاده قرار می گیرد. خانم ها معمولا دوست دارند زیبا نشان داده شوند چه در مراسم های بزرگ چه حتی یک جشن تولد کوچک و این باعث می شود همیشه به فکر پوشیدن بهترین لباس مجلسی باشند.

سلیقه افراد متفاوت است بعضی از خانم ها لباس های کلاسیک دوست دارند و بعضی لباس های مجلسی مد روز. لباس های مجلسی انواع مختلفی دارند بلند ,کوتاه, پوشیده , دکلته ولی مهم این است که افراد لباس های مجلسی متناسب با اندام خود را خریداری کنند .

اکثر خانم ها دوست دارند جوان تر به نظر برسند بخاطر همین دوست دارند برای مجالس خود لباس مجلسی کوتاه را انتخاب کنند ,چون لباس مجلسی کوتاه تیپ و چهره ای دخترانه به خانم ها می دهد وآنها را جوان تر نشان می دهد.

بیشتر خانم ها فقط بدلیل اینکه لباس مجلسی کوتاه تمام اندام آنها را به نمایش می گذارد معمولا آن را برای مجالس انتخاب نمی کنند در صورتی که همین ویژگی لباس مجلسی کوتاه می تواند آن ها را زیباتر و متمایز از دیگران جلوه دهد ولی باید بعضی از قواعد ست کردن با لباس مجلسی کوتاه را رعایت کنند. ما باید بدانیم با لباس مجلسی کوتاه چی بپوشیم تا بتوانیم در مراسم خوب ظاهر شویم .

استایل مناسب لباس مجلسی کوتاه

لباس مجلسی باید زیبایی ها و نقاط قوت بدن افراد را به نمایش بگذارد. مثلا اگر به نظر خودتان پاهای زیبا و خوش فرمی دارید می توانید برای نشان دادن زیبایی پاهایتان از لباس مجلسی کوتاه بالای زانو استفاده کنید, این را به یاد داشته باشید که اگر یقه لباس شما باز باشد نگاه ها به سمت گردن شما می رود و زیبایی پاهایتان نادیده گرفته می شود.

خانم هایی که اضافه وزن دارند تا جایی که می توانند باید از پوشیدن لباس مجلسی کوتاه خودداری کنند و اگرهم تمایل به پوشیدن لباس کوتاه دارند باید لباس هایی که بالاتنه تنگ دارند یا از خط کمر گشاد هستند انتخاب نکنند .

خانم های بلند قد هم سعی کنند لباس های مجلسی که انتخاب می کنند حداقل تا زانوی آنها باشد تا نمای بدنشان زیبا شود. خانم های کوتاه قد و مانکنی مناسب ترین گزینه برای پوشیدن لباس های مجلسی کوتاه هستند و می توانند از انواع لباس های مجلسی کوتاه استفاده کنند.

رنگ های مناسب لباس مجلسی کوتاه

لباس مجلسی در انواع رنگ در فروشگاه ها بفروش می رسد اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که آیا این رنگ لباس مجلسی مناسب اندام فرد هست یا نه. بخصوص اگر لباس کوتاه باشد. خانم ها با اندام لاغر می توانند از رنگهای شاد استفاده کنند , رنگهای شاد باعث می شود این خانم ها زیباتر نشان داده شوند. خانم های کوتاه قد و لاغر سعی کنند لباس مجلسی هایی با رنگ کرمی و این ترکیب رنگ بپوشند که کمی تپل تر نشان داده شوند. خانم هایی که اضافه وزن دارند باید لباس های مجلسی کوتاه به رنگ تیره را انتخاب کنند که آنها را لاغرتر نشان دهد و نمای مناسبی داشته باشند .

یک نکته هم وجود دارد که انجام آن باعث زیبا شدن ست لباس است , خانم هایی که موهای تیره دارند می توانند برای خوش جلوه بودن بیشتر از لباس هایی با رنگ های طوسی با تمام ترکیباتش وسرمه ای استفاده کنند و خانم هایی که موهایی با رنگ روشن دارند می توانند از لباس مجلسی هایی با رنگ هایی مثل آبی و سبزابی استفاده کنند.

با لباس مجلسی کوتاه چه کفشهایی بپوشیم

با لباس مجلسی کوتاه هم می شود کفش پاشنه بلند پوشید هم کفش تخت هم چکمه , البته باید درنظر گرفت که در چه فصلی هستیم. خانم های چاق که اضافه وزن دارند باید از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند , کفشهای پاشنه بلند استایل را خیلی تغییر می دهد. خانم های بلند قد باید با لباس کوتاه کفش تخت بپوشند چون این باعث می شود که استایل آنها زیبا جلوه کند , باید در نظر داشت که کفش پاشنه بلند باعث می شود لباس کوتاه تر شود .

خانم های کوتاه قد و متوسط می توانند هم از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند هم تخت اما اگر از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند زیباتر به نظر می رسند.

در فصل های سرد سال می توان از چکمه و نیم چکمه استفاده کرد چکمه و نیم چکمه های پاشنه دار که کمی تزیینات آنها بیشتر است برای لباسهای مجلسی کوتاه مناسب هستند.

جوراب شلواری مناسب لباس مجلسی کوتاه

خانم هایی که پشت پا یا پشت ران دارند می توانند از جوراب شلواری های رنگ بدن استفاده کنند که پاهای آنها صاف نشان داده شود یا می توانند از اسپری برنزه کننده برای مناطقی که باید کوچکتر دیده شوند استفاده کنند ولی باید چند ساعت قبل از پرو لباس از اسپری استفاده کنند تا لباس شان کثیف نشود.

جوراب شلواری های طرح دار , گیپور, رنگی و کرکی وجود دارند که مناسب برای زیرلباس کوتاه هستند. جوراب شلواری های طرح دار باعث می شود چشم ها به سمت پاها تمایل پیدا کنند و پاها زیباتر نشان داده شوند. در زمستان می شود از جوراب شلواری های خز دار وکلفت استفاده کرد اما خانم هایی که چکمه بلند می پوشند که تا بالای زانوی آنها میرسد دیگر نیازی به پوشیدن جوراب شلواری ندارند.

مدل ورنگ اکسسوری های لباس مجلسی

وقتی خانم ها لباس مجلسی کوتاه پرزرق وبرقی را برای مجلسی انتخاب می کنند باید اکسسوری هایی باآن استفاده کنند که ساده وتک رنگ باشند ,اما اگر لباس مجلسی از پارچه ساده و بدون زرق و برق دوخته شده باشد میتوان از اکسسوری های مدل دار وکار شده استفاده کرد.

کیف وکفش می توانند همرنگ باشند و رنگی مخالف رنگ لباس داشته باشند.لباس ,جوراب شلواری ,کفش واکسسوری ها همه نباید همرنگ باشند چون دیگر لباس آن جلوه ای که باید داشته باشد پیدا نمیکند. وقتی خانمی لباس مجلسی کوتاه می پوشد دیگر نباید با دست آنرا مدام پایین بکشد برای پوشش همانطور که گفتیم می تواند ازجوراب شلواری استفاده کند .

زیر لباس مجلسی کوتاه میتوان گن پوشید تا از بالا رفتن لباس جلوگیری کند بخصوص برای خانم هایی که از شکم وسینه چاق هستند. برای لباس ها با یقه های شل وباز باید از جواهرات ظریف وکوچک استفاده کرد تا ظرافت بدن جلوه خودش را داشته باشد. خانم ها برای لباس های یقه بسته می توانند از جواهرات درشت مثل گوشواره های بزرگ دایره ای استفاده کنند. برای اینکه لباس کوتاه به پاها جلو بیشتری بدهد, خانم ها می توانند از پا بندهای ظریف استفاده کنند و به این طریق ظرافت مچ پای خود را نمایش دهند.

از لباس کوتاه چسبیده استفاده نکنید

با اینکه لباس مجلسی تنگ و چسبیده، یک گزینه شیک و زیباست برای خانم های خوش اندام ولی باز هم مدل کوتاه آن زیاد جالب نیست. لباس مجلسی کوتاه اندام خانم ها را به شکلی زیبا به نمایش می گذارد و جذابیت خاصی به آنها می دهد, اما این جذابیت باتنگی لباس از بین می رود. لباس کوتاه چسبیده باعث معذب شدن خانم ها می شود و در طول مراسم به فکر مرتب کردن و پایین کشیدن لباس خود می شوند چون با کوچکترین حرکتی لباس بالا میرود.

  • لباس های کوتاه چسبیده بیشتر مناسب مراسم هایی هستند که فقط خانم ها حضور داشته باشند .
  • لباس مجلسی کوتاه و چسبیده با جنس پارچه براق باعث زیبایی بی نظیری در خانم های جوان میشود.
  • جنس اکثر لباس مجلسی های کوتاه بیشتر از گیپور و دانتل و ساتن است که این خودش سبب گیرایی این لباس ها می شود.

لباس مجلسی مناسب مراسم

اگر خانم ها می خواهند در مراسمات کوچک مثل جشن تولدها شرکت کنند می توانند از لباس های مجلسی کوتاه تک رنگ با رنگهای سنگین استفاده کنند همراه با کفش هایی با پاشنه های متوسط ,خانم ها با اضافه وزن و پاهای بزرگ می توانند کفش های پاشنه چسبان یا لژدار استفاده کنند.

اگر لباس مجلسی کوتاه دارای آستین سه ربع باشد به فرد شخصیت بهتری می دهد و از لحاظی برای افراد با سرشانه بزرگ هم باعث ایجاد ظرافت در سرشانه می شود. در مراسمات عروسی خانم ها می توانند از لباس مجلسی های کوتاه بارنگ های متنوع استفاده کنند همراه با کفش های پاشنه بلند یا کوتاه ,انتخاب کفش ها بستگی به سلیقه و شکل پاهای خانم ها دارد.

تناسب رنگ لباس مجلسی با رنگ پوست افراد

خانم ها با پوست روشن و سفید ,لباس مجلسی هایی با رنگ های تیره مناسب شان است که روشنی پوست شان را بیشتر می کند. خانم ها با پوست گندمی ,لباس های رنگ روشن ورنگ های مات در تن آنها زیباتر جلوه می دهد. خانم های برنزه و خانم هایی با پوست تیره ,لباس هایی با رنگ روشن مثل نقره ای و کرم و طلایی و لباسهایی با طیف سبز و آبی زیباتر نشان داده می شوند.


ست کردن لباس مجلسی کوتاه مشکی 

لباس مجلسی کوتاه مشکی از آن دسته لباس ها است که تمام خانم ها مایل به داشتنش هستند .

  • لباس مجلسی مشکی تقریبا به پوست همه افراد زیبایی می دهد هرچند که لباس مشکی به افراد سفید پوست زیبایی فوق العاده ای می بخشد.
  • لباس مجلسی کوتاه مشکی خیلی خوش جلوه تر از لباس بلند مشکی است .

با لباس مشکی می توان از گردنبند و گوشواره نقره استفاده کرد یا از طلا سفید, در هرصورت استفاده از رنگ سفید ایده خوبی برای زیباتر نشان دادن فرد می شود.می توان از وسایل آرایشی به رنگ نقره ای هم استفاده کرد مثل لاک نقره ای وسایه چشم نقره ای.

با لباس مجلسی مشکی می شود از کفش هایی با رنگ های روشن استفاده کرد ,استفاده از کفش های مشکی برای لباس مجلسی مشکی اصلا مناسب نیست چون نمای لباس را از بین می برد و باعث می شود که لباس اصلا به چشم نیاید.کفش های نقره ای و طلایی نمای خیلی زیبایی به لباس مجلسی مشکی می دهد و پاها را بلندتر و ظریف تر نشان می دهد.

ست کردن لباس مجلسی رنگ روشن

لباس مجلسی سفید برای غیر از عروس مناسب نیست ,لباس مجلسی های کوتاه با رنگ های روشن خیلی زیبا به چشم می آیند و اگر با سکسوری های مناسب همراه شوند زیبایی وصف ناپذیری به خانم ها می دهد. اگر لباس مجلسی کوتاه زرد با کفش های مشکی و کیف کوچک مشکی همراه شود و برای آرایش از لاک مشکی استفاده شود واقعا زیبا جلوه می کند. برای خوب جلوه پیدا کردن خانم ها مهم ترین اصل ست کردن لباس مجلسی با کفش و کیف و آرایش متناسب با آن لباس است.


پاسخ به پرسش های شما

با لباس مجلسی کوتاه چی بپوشیم؟
با لباسی مجلسی کوتاه چی نپوشید


0 نظر
نظر بدهید
بازگشت به بالا